Grupa Orlen zakończyła rebranding stacji na Słowacji 90 obiektów działa pod marką Orlen

orlen na słowacji

Będziemy dalej iść w tym kierunku – wkrótce słowaccy kierowcy będą mogli skorzystać z naszej aplikacji ułatwiającej korzystanie z oferty Orlen. Stawiamy również na rozwój elektromobilności i planujemy uruchomienie stacji tankowania wodorem” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie. – Od momentu wejścia na Słowację, konsekwentnie zwiększamy liczbę naszych stacji, dzięki czemu należymy do najszybciej rozwijających się sieci na tym rynku. W wyniku realizacji tej transakcji trafimy do grona największych pięciu graczy w regionie.

Połączenie z Grupą LOTOS

orlen na słowacji

“Będzie to pierwszy przypadek, kiedy słowacka spółka sprowadzi gaz ziemny z kierunku północnego” — przekazał koncern. Ocenił przy tym, że kontrakt jest przykładem rosnącej współpracy firm z Europy Środkowo-Wschodniej Tullett Prebon ukarany grzywną £15 400 000 dla brokera postępowania awarie “w celu dywersyfikacji dostaw i wzmocnienia bezpieczeństwa gazowego w regionie”. Jak podał koncern, najważniejsze atrybuty Benziny, zdaniem respondentów, to nowoczesność – tak uważa 51 proc.

Węglowy gigant dostanie od państwa 1,5 mld zł. To kolejne wsparcie w tym roku

We wszystkich punktach do sprzedaży wprowadzane są również nowe kategorie przekąsek, które będą sprzedawane pod marką Stop.Cafe. Korzystający z niej kierowcy będą mogli zbierać punkty za paliwa, usługi i produkty zakupione na stacjach ORLEN oraz wymieniać je na atrakcyjne nagrody. Aplikacja, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku, oferować będzie też system nawigacyjny, pozwalający na szybką lokalizację najbliższej stacji sieci. W ramach budowy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Energi, Grupy Lotos  oraz PGNiG. Kolejne 25 nowych stacji paliw na Słowacji, które trafi do Grupy ORLEN to obiekty ekspresowe, a więc obowiązuje na nich samoobsługa. Dlatego, ze względu na swój charakter, docelowo będą one funkcjonowały pod marką ORLEN Express.

orlen na słowacji

Przegląd informacji ze spółek (2024-08-

„Nowe stacje oferują paliwa EFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa Orlen prowadzi 14 stacji w formacie samoobsługowym, uzupełniających ofertę 22 obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową” – przekazano w informacji. Przypomniano jednocześnie, że Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju swoją pierwszą stację paliw. Nowe, samoobsługowe stacje pod marką Orlen powstały w ramach rebrandingu 10 stacji z pakietu 25 przejętych przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Nowe stacje oferują paliwa Efecta i są w pełni zautomatyzowane.

Na koniec ubiegłego roku koncern posiadał na Słowacji 50 stacji. Koncern właśnie zakończył ich rebranding, co oznacza, że wszystkie stacje sieci na Słowacji działają już pod marką ORLEN. Grupa PKN (PKNORLEN) działa na Słowacji od 2019 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających Michael Marcus Bigorafia i historia zarobków się sieci paliwowych na tym rynku, na którym zajmuje aktualnie czwartą pozycję. „Skutecznie wzmacniamy markę Orlen w Polsce i regionie. Produkty i usługi z logo Orlen cieszą się tutaj coraz większym uznaniem – klienci doceniają ich jakość i innowacyjność.

  1. Przez lata monopol Gazpromu na rynkach gazowych w Europie Środkowej wykorzystywał brak interkontektorów międzynarodowych na linii północ-południe.
  2. Z USA, będzie transportowany w formie skroplonej do terminala LNG w Kłajpedzie, gdzie Orlen posiada długoterminową rezerwację mocy.
  3. Sąd arbitrażowy w Petersburgu zakazuje jednak kolejnym firmom korzystania z arbitrażu międzynarodowego w Sztokholmie, domagając się, by sprawy były rozstrzygane w rosyjskiej jurysdykcji.
  4. W momencie realizacji wszystkich ogłoszonych planów akwizycyjnych, w ramach Grupy Orlen będzie działać łącznie 88 stacji paliw na Słowacji.

Już terazjesteśmy znaczącym hurtowym dostawcą paliw na Słowację. To daje nam solidnepodstawy do budowy kompetencji również w segmencie detalicznym – powiedziałDaniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. Kolejne 25 nowych stacji paliw na Słowacji, które trafią do Grupy Orlen to obiekty ekspresowe, a więc obowiązuje na nich samoobsługa. Dlatego, ze względu na swój charakter, docelowo będą one funkcjonowały pod marką Orlen Express.

Przejęcia kontroli nad Lotosem – podał Orlen w komunikacie. Trwają prace nad zakończeniem procesu zawarcia finalnej umowy nabycia od MOL stacji paliw na Węgrzech i na Słowacji. Grupa Orlen prawie dwukrotnie powiększyła sieć swoich stacji na Słowacji w 2023 roku, podała spółka. Po zakończeniu rebrandingu, koncern koncentruje się na poszerzeniu oferty pozapaliwowej oraz rozwoju dystrybucji paliw alternatywnych, w tym uruchomieniu pierwszych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. – Zgodnie ze strategią koncernu konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję na rynkach zagranicznych. Dostrzegamy duży potencjał tego rynku i co istotne jesteśmy na nim również silnie obecni ze sprzedażą hurtową, co uzupełnia nasz łańcuch wartości – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

– Konsekwentnie wdrażamy strategię Grupy ORLEN, inwestując w dynamiczny rozwój sieci stacji paliw nie tylko w Polsce, ale również w regionie. Jednym ze strategicznych i naturalnych kierunków w tym obszarze jest Słowacja. Inwestycje w sieć stacji paliw za granicą to ważny element wzmacniania międzynarodowej rozpoznawalności marki ORLEN, ale też pozycji biznesowej. Dodatkowo po finalizacji połączenia z Grupą LOTOS, do naszej sieci trafi kolejne 41 stacji w tym kraju i w ten sposób ugruntujemy mocną pozycję Grupy ORLEN na rynku.

W ten sposób zapewniamy klientom w regionie paliwa o ugruntowanej, wysokiej jakości, a także dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze sprzedaży detalicznej. Taką gwarancję niesie za sobą marka ORLEN – mówi Tomasz Wiatrak, Prezes ORLEN Unipetrol, odpowiedzialny w Grupie ORLEN również za rynek słowacki. W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni Bitcoin to jeden z wynalazków pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku. W Bratysławie czy Koszycach, co ułatwi dalsze wzmacnianie rozpoznawalności marki ORLEN. – Od momentu wejścia na Słowację, konsekwentnie zwiększamy liczbę naszych stacji, dzięki czemu należymy do najszybciej rozwijających się sieci na tym rynku. W wyniku realizacji tej transakcji trafimy do grona największych pięciu graczy w regionie.

W planach spółki jest także systematyczne dostosowywanie tych obiektów do sprzedaży paliw alternatywnych. Podkreślając, iż „Benzina wraca na Słowację po ponad 30 latach”, PKN Orlen przypomniał, że marka ta powstała w 1953 r. Jeszcze w Czechosłowacji i zastąpiła pierwotne logo z nazwą Benzinol, stosowaną na stacjach paliw od 1949 r.; po 1989 r. Benzina- jak podaje płocki koncern – „trafiła w prywatne ręce, tymczasowo tracąc prawo do posługiwania się swoją marką na rynku słowackim”. Orlen poinformował, że zakończył proces rebrandingu stacji paliw, które koncern posiada na Słowacji.

Tymczasem spółka Gaz-System analizuje obecnie zapotrzebowanie rynkowe dla projektów dwóch nowych terminali gazowych w Zatoce Gdańskiej. Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r.

Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju swoją pierwszą stację paliw. Do końca 2022 roku sieć będzie liczyła 50 obiektów, natomiast w ramach realizacji środków zaradczych po połączeniu z Grupą Lotos, koncern przejmie od MOL 41 dodatkowych stacji. Obecnie Grupa Orlen posiada również ok. 15% udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

Leave Comments

0925725826
0925725826